Tillbaka till katalog
Kopia efter Jan Steens självporträtt spelandesluta
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000 SEK
Beskrivning
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopia efter Jan Steens självporträtt spelandes luta, sent 1800-tal, olja på duk fäst på pannå, 35 x 28,5 cm
Jan Steens självporträtt med luta från ca 1663-1665 finns på Thyssen-Bornemisza Museum i Madrid, Spanien.
Konditionsrapport
Olja på duk fäst på pannå
Auktionsnummer:
823345
Datum:
2020-10-25